fot. flickr.com/photos/tvprzeworsk

Inowrocław: Mężczyzna wtargnął w nocy na komendę policji i próbował ją spalić

28-letni mężczyzna wtargnął w nocy z środy na czwartek na komendę policji w Inowrocławiu, rozlał jakąś ciecz i podpalił ją. Nikomu nic się nie stało. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany. Był znany funkcjonariuszom już wcześniej z różnych spraw kryminalnych.

„28-latek wtargnął do holu Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu po 2.00 w nocy. Uszkodził drzwi wejściowe, a później podszedł pod okno dyżurnego i polał jakąś cieczą krzesło oraz ściany. Chwilę później postanowił to podpalić” – powiedziała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

W wyniku podpalenia ogniem zajęły się krzesła, ściana oraz okno dyżurnego.

„Sprawca został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. To znany policji mężczyzna. Był wcześniej zatrzymywany w sprawach kryminalnych” – dodała rzecznik prasowy.

Ogień udało się dość szybko ugasić. Nikomu nic się nie stało.

„Gromadzimy materiał dowodowy w tej sprawie. Trudno w tej chwili wskazać, jaki był motyw sprawcy. Najprawdopodobniej śledztwo będzie zmierzało w kierunku przedstawienia zarzutu stworzenia zagrożenia spowodowania pożaru. W tej chwili nie można jednak tego jeszcze przesądzić” – dodała asp. szt. Izabella Drobniecka.

PAP

drukuj