fot. flickr.com

Gdańsk: Zgłosił się na policję, bo miał dość ukrywania się

Na policję w Gdańsku zgłosił się mężczyzna poszukiwany trzema listami gończymi. Mundurowym powiedział, że ma już dość ciągłego ukrywania się i chce odbyć karę pozbawienia wolności. 49-latek trafił do zakładu karnego na ponad rok więzienia.

Jak przekazał w środę oficer prasowy KMP w Gdańsku asp.szt. Mariusz Chrzanowski we wtorek do komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 w Gdańsku zgłosił się mężczyzna, który powiedział dyżurnemu, że jest poszukiwany i „chciałby tę sprawę zakończyć”.

„49-letni mieszkaniec Gdańska do komisariatu przyszedł w towarzystwie swojej znajomej. Na miejscu pożegnał się z nią, po czym powiedział policjantom, że jest już gotowy, aby ponieść ciążące na nim konsekwencje” – wyjaśnił Chrzanowski.

Mężczyzna został sprawdzony w policyjnych systemach, a następnie zatrzymany. Był poszukiwany trzema listami gończymi m.in. za niepłacenie alimentów.

„Teraz zatrzymany spędzi ponad rok w zakładzie karnym” – podsumował oficer prasowy.

Funkcjonariusz dodał, że podobne sytuacje zdarzają się dość rzadko, ponieważ osoby poszukiwane najczęściej nie chcą trafić do zakładu karnego. Ostatnia tego typu sytuacja miała miejsce kilka lat temu, kiedy to do gdańskiej komendy miejskiej przyszedł poszukiwany. Jak przekazał Chrzanowski, mężczyzna był wówczas przygotowany na dłuższą odsiadkę i przyniósł ze sobą spakowaną torbę oraz telewizor i konsolę do gier.

 

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl