PAP/Radek Pietruszka

Min. A. Moskwa: Pomysł opłat od rosyjskich węglowodorów zostanie przedstawiony ministrom energii UE

Minister klimatu, Anna Moskwa, zapowiedziała w Kijowie, że pomysł opłat od rosyjskich węglowodorów zostanie przedstawiony na kolejnym spotkaniu ministrów energii Unii Europejskiej. Szefowa resortu podkreśliła jednocześnie, że najlepszym rozwiązaniem byłyby pełne sankcje na rosyjskie węglowodory.

Minister Anna Moskwa spotkała się w Kijowie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem. Na konferencji prasowej transmitowanej przez telewizję publiczną minister klimatu mówiła m.in. o podatku od węglowodorów z Rosji. Nad przepisami pracuje grupa robocza.

– Opłata zwiększałaby się w czasie, czyli im dłużej państwa będą zależne, tym wyższa będzie opłata. Podobnie jest z opłatą emisyjną. (…) W pierwszej kolejności dotyczyłoby to paliw. Natomiast w drugiej kolejności chodziłoby o gaz, gdyż są państwa, które mają wieloletnie kontrakty – powiedziała minister Anna Moskwa.

Szefowa resortu klimatu dodała, że środki miałaby trafić na dywersyfikację źródeł dostaw surowców energetycznych, np. terminale LNG, a także odbudowę zniszczonej energetyki na Ukrainie.

Wydaje się to nie tylko możliwe, ale konieczne jako konsekwencja niechęci odejścia od rosyjskich surowców – zaznaczyła minister klimatu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl