Fot. Podlaska KAS

Podlaskie: KAS zlikwidowała nielegalny salon gier; zabezpieczyła pięć automatów

Pięć automatów do gier hazardowych zabezpieczyła KAS w nielegalnym salonie w Łomży (Podlaskie). Służba celno-skarbowa przypomina, że za nielegalną działalność hazardową grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy nielegalny automat.

Funkcjonariusze KAS z Łomży skontrolowali lokal przy jednej z głównych ulic w mieście. Lokal był zabezpieczony monitoringiem, a jego drzwi i okna zaklejone białą folią. Okazało się, że to nielegalny salon gier hazardowych; w środku funkcjonariusze celno-skarbowi zabezpieczyli pięć automatów.

„Przeprowadzone na miejscu eksperymenty kontrolne potwierdziły nielegalny charakter urządzeń” – poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W lokalu była kobieta, która w postępowaniu została przesłuchana w charakterze świadka. Podczas przeszukania tego miejsca mundurowi znaleźli również notatki z rozliczeniami za gry oraz ponad 2 tys. zł przeznaczone na ewentualne wypłaty wygranych.

Od początku roku funkcjonariusze podlaskiej KAS zabezpieczyli 34 nielegalne automaty do gier hazardowych.

Administracja celno-skarbowa przypomina, że oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do 3 lat (lub obu tych kar łącznie), osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

KAS zwraca uwagę, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz salonach gier. W Podlaskiem działa legalnie kilka salonów gier prowadzonych przez krajowego monopolistę w tym zakresie, Totalizator Sportowy.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl