Policja zabezpieczyła tysiące podróbek, wartość oryginałów – 3,5 mln zł

Częstochowscy policjanci przejęli tysiące sztuk odzieży, obuwia oraz wyrobów galanteryjnych i perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Wartość oryginalnych produktów osiągnęłaby wartość około 3,5 mln zł – oszacowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała w piątek PAP rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska, kilka dni temu częstochowscy policjanci z wydziału kryminalnego, wspólnie ze śledczymi zwalczającymi przestępstwa gospodarcze ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Starcza oferuje do sprzedaży towary z podrobionymi znakami towarowymi światowych firm.

„We wtorek stróże prawa wkroczyli na posesję 41-latka. W trakcie kontroli jego domu i pomieszczeń garażowych mundurowi natrafili na blisko 9 tys. sztuk nowej markowej odzieży, obuwie, torebki, paski oraz perfumy. Wstępna analiza wykazała, że zabezpieczony towar to podróbki” – zrelacjonowała podkom. Marta Ladowska.

Jak policzyli policjanci, gdyby towary zabezpieczone u 41-latka były oryginalne, ich rynkowa wartości osiągnęłaby kwotę ok. 3,5 mln zł.

Za wprowadzanie do sprzedaży podróbek grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet dwuletni pobyt w więzieniu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Częstochowie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl