fot. PAP/Paweł Supernak

Min. Błaszczak: Policja rozbiła dwie grupy przestępcze, które handlowały dopalaczami

Policja rozbiła dwie grupy przestępcze, które handlowały dopalaczami; działały one na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu – poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że dopalacze tylko nieznacznie różnią się od narkotyków i są równie niebezpieczne dla życia.

Szef MSWiA pogratulował policjantom podczas konferencji prasowej rozbicia dwóch grup przestępczych handlujących dopalaczami, które działały na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu.

Gratuluję też drugiej akcji, w wyniku której zatrzymano 67 osób trudniących się handlem dopalaczami” – powiedział szef MSWiA.

Jak zaznaczył, dopalacze tylko nieznacznie różnią się od narkotyków.

„Są równie niebezpieczne dla zdrowia i życia” – mówił minister.

Mariusz Błaszczak zaapelował do rodziców, aby w wakacje poświęcali uwagę dzieciom i dbali o ich bezpieczeństwo.

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk podkreślił, że 23 czerwca 1250 policjantów i 340 pracowników inspekcji sanitarnych wkroczyło do 180 punktów handlu dopalaczami.

W wyniku piątkowej akcji zabezpieczono 5 tys. porcji dopalaczy, 5 kg narkotyków i 28,5 kg substancji psychoaktywnych” – oświadczył Jarosław Szymczyk.

Komendant główny policji zwrócił uwagę, że zabezpieczone dokumenty i mienie pokazują bardzo dużą skalę działalności rozbitych grup przestępczych.

PAP/RIRM

drukuj