fot. PAP/Grzegorz Momot

Policja rozpoczęła akcję „Bezpieczne ferie”

Ferie zimowe to wspaniały czas odpoczynku. Jednak aby przebiegły szczęśliwie, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczne ferie”.

Uczniowie pięciu województw rozpoczynają dziś ferie zimowe.

– W pierwszym tygodniu będę się bawił z braćmi w domu, a w drugim pojadę na półkolonię – mówił uczeń Daniel Rzemieniuk.

– Narty, obóz, potem troszkę nauki, żeby nie wypaść z rytmu – wskazał maturzysta Dawid Biesiadecki-Dziuba.

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku. Jednak, aby przebiegły szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. To ważne, zwłaszcza że w zeszłym roku w czasie ferii zginęło 250 osób.

– Chcielibyśmy, żeby te ferie nie zakończyły się takim bilansem, a ten okres, w który teraz wchodzimy, jest dłuższy niż w roku ubiegłym – zaznaczył podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Ferie to czas wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego policja rozpoczęła akcję „Bezpieczne ferie”.

– Będziemy zwracać uwagę szczególnie na przewóz tych najmłodszych, czy ten przewóz jest zgodny z przepisami – zapewnił podinsp. Radosław Kobryś.

To także szczegółowa kontrola autokarów, które będą przewoziły dzieci.

– Autokary będziemy kontrolować pod względem stanu technicznego i pod względem wyposażenia, które ma być w tym autokarze. Sprawdzimy dokumenty kierowcy, sprawdzimy trzeźwość kierowcy – powiedział ekspert z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Ponadto policjanci będą patrolować na stokach narciarskich. Warto także pamiętać o zabezpieczeniu domów na czas wyjazdu.

– Pamiętajmy o tym, aby mieć taką osobę, która podczas naszej nieobecności może pojawić się w takim mieszkaniu czy domu, aby przy okazji podlania kwiatów zapalić światło, sprawdzić, czy wszystko jest w porządku; będzie pamiętała o tym, aby zabrać z wycieraczek zalegające ulotki – apelował insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Szczególny apel płynie do kierowców – bo to na drogach ginie najwięcej osób. Tu zasady są niezmienne: dostosowanie prędkości do warunków drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz ostrożność przy przejściach dla pieszych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl