fot. Twitter/Polska Policja

W gdańskim sądzie policja zatrzymała mężczyznę z nożem

W Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku policjanci zatrzymali we wtorek mężczyznę, który miał przy sobie nóż, którym obierał jabłko. Mężczyzna nie zachowywał się agresywnie. Po rozmowie z dyrektorem sądu opuścił budynek.

Joanna Organiak z sekcji prasowej Sądu Apelacyjnego w Gdańsku poinformowała PAP, że pracownicy sądu zauważyli mężczyznę, który wszedł do sądu z niewielkim nożem. Wezwano policjantów, którzy odebrali mu niebezpieczne narzędzie.

Jak przyznała w rozmowie z PAP, mężczyzna obierał nożykiem jabłko na korytarzu i nie zachowywał się agresywnie wobec innych ludzi. Przyszedł do sądu na przedpołudniową rozprawę. Mężczyzna „był specyficznie ubrany, miał perukę z długimi włosami i opaskę” – powiedziała Organiak. Po rozmowie z dyrektorem sądu opuścił budynek.

„Będziemy wyjaśniać, w jaki sposób ten mężczyzna wszedł na teren sądu z nożem” – powiedział PAP nadkom. Maciej Stęplewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

O incydencie poinformowało jako pierwsze na Twitterze Radio Gdańsk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl