By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7413271

Nigeria: Uwolniono część uczniów porwanych przez Boko Haram

344 uczniów porwanych przez dżihadystów z Boko Haram ze szkoły w północno-zachodniej Nigerii zostało uwolnionych – poinformowały władze stanu Katsina. Według nich część uczniów jest nadal przetrzymywana przez porywaczy.

Jak powiedział BBC rzecznik gubernatora Katsiny, Aminu Bello Masariego, wszyscy chłopcy są w dobrym stanie i zostali przetransportowani do stolicy stanu, gdzie odbiorą ich rodzice. Władze nie podały, jak doszło do uwolnienia.

Cytowany przez agencję Reutera Masari powiedział, że uratowana została większość, ale nie wszyscy porwani. Agencja AFP podała, że część chłopców jest nadal z porywaczami. Rzecznik gubernatora zaznaczył jednak, że żaden z nich nie został zabity.

Do porwania doszło tydzień temu, w nocy z piątek na sobotę, kiedy ponad setka dżihadystów na motocyklach zaatakowała szkołę w mieście Kankara nieopodal granicy z Czadem.

Do ataku doszło setki kilometrów od terytoriów na północnym wschodzie kraju, gdzie zwykle atakują terroryści. Początkowo atak przypisano miejscowym bandytom, bo porwania dla okupu w regionie nie należą tam do rzadkości. Porwań dopuszczali się też dżihadyści z Boko Haram, którzy w 2014 roku porwali 276 uczennic liceum z Chibok w stanie Borno na północnym wschodzie kraju.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl