fot. pixabay.com

Nowelizacja Karty Nauczyciela trafi do podpisu prezydenta

Sejm odrzucił poprawki zgłoszone przez Senat do nowelizacji Karty Nauczyciela, która dotyczy m.in. postępowań dyscyplinarnych wobec nauczycieli. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Zgodnie ze znowelizowaną w czerwcu 2019 r. Kartą Nauczyciela, dyrektor szkoły musi w ciągu trzech dni powiadomić rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli, jeśli jego zdaniem doszło do „czynu naruszającego prawa i dobro dziecka”. Zapis ten spotkał się z falą krytyki środowisk nauczycielskich, a o potrzebie zmiany resort edukacji rozmawiał na początku roku z nauczycielskimi związkami zawodowymi.

W obecnej nowelizacji Karty Nauczyciela – uchwalonej w listopadzie tego roku – wydłużono do 14 dni czas na zawiadomienie rzecznika dyscyplinarnego o podejrzeniu popełnienia czynu przez nauczyciela. Określono również maksymalny czas na złożenie wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Oprócz tego znalazły się również zapisy nowelizujące inne ustawy.

W środę Senat opowiedział się w głosowaniu za wprowadzeniem czterech poprawek zaproponowanych przez Koalicję Obywatelską i Lewicę. Jednak wszystkie propozycje zostały negatywnie zaopiniowane przez połączone sejmowe komisje. W czwartek Sejm odrzucił je w głosowaniu, a to oznacza, że ustawa trafi teraz do prezydenta.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl