Ostatni dzień dla szkół na wzięcie udziału w akcji „Razem na święta”

Jeszcze tylko dziś szkoły mogą zgłosić swoje uczestnictwo w akcji „Razem na święta” organizowanej przez resort edukacji. Do tej pory swój udział potwierdziło 11 tys. placówek oświatowych.

Inicjatywa ma zachęcić uczniów do niesienia pomocy bliźniemu oraz budowania wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Akcja jest skierowana do wszystkich szkół i przedszkoli zarówno w Polsce, jak i placówek polonijnych za granicą.

Anna Ostrowska, rzecznik MEN, wymieniła przykłady działań, jakie mogą podjąć uczniowie oraz nauczyciele szkół biorących udział w inicjatywie.

– Wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom. Samodzielne przygotowanie słodkich upominków, np. pierniczków, i obdarowanie sąsiadów czy osób potrzebujących w najbliższej okolicy. Przygotowywanie ozdób świątecznych, zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym, zorganizowanie zbiórki darów, np. dla schroniska dla zwierząt. Przygotowanie kartek dla kombatantów i rodaków na Kresach czy wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą – wskazywała Anna Ostrowska.

Resort edukacji zachęca szkoły do udokumentowania działań, jakie uczniowie podejmują w ramach akcji „Razem na święta”. Wystarczy zamieścić materiały w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta.

Akcja MEN po raz pierwszy odbyła się w 2018 r. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 10 tys. placówek oświaty.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl