Projekt nowej podstawy programowej trafi do minister edukacji

Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców w najbliższy poniedziałek przekaże minister edukacji projekt podstawy programowej dla przedszkoli oraz klas I-III.

Przedstawiciele rodziców i ekspertów akcji „Ratuj maluchy!” zostali zaproszeni przez nową minister Annę Zalewską.

Rozmowy będą dotyczyć przepisów, które mają znieść obowiązek szkolny dla sześciolatków, a także rozwiązań dla dzieci z 2009 roku, które już poszły do szkół.

Zmiany te wymuszą także weryfikację programu nauczania. Dlatego też z inicjatywy stowarzyszenia zespół 400 pedagogów przygotował nową podstawę programową.

Małgorzata Lusar z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców podkreśla, że rozwiązania przewidują całościowy rozwój dziecka a nie fragmentaryczny.

Ta podstawa np. dla sześciolatków w aspekcie chociażby polonistycznym była zdecydowanie za trudna. Przerastała możliwości dziecka, które rozpoczynało edukację jako sześciolatek. Z drugiej strony, miała poważne wady, np. matematyka była przesadnie zinfantylizowana. Podstawa, która została przez zespół pedagogów napisana, skonsultowana przez doradców metodycznych, dydaktyków, składa podstawę naukową, wiedzę o dziecku w całość i nie pomija już żadnych ważnych elementów – mówi Małgorzata Lusar.

Nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje także stopniowe wygaszanie gimnazjów i powrót do ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl