fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Para prezydencka złożyła życzenia nauczycielom, uczniom i rodzicom z okazji inauguracji roku szkolnego

Życzymy, aby nadchodzący rok nauki był udany, przebiegał bez zakłóceń i przyniósł wszystkim poczucie spełnienia i satysfakcji – napisała w środę w liście skierowanym do nauczycieli, rodziców i uczniów para prezydencka – Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.

„Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego przekazujemy serdeczne pozdrowienia wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. Życzymy, aby nadchodzący rok nauki był udany, przebiegał bez zakłóceń i przyniósł wszystkim poczucie spełnienia i satysfakcji” – czytamy w liście prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki – Agaty Kornhauser-Dudy, skierowanym do nauczycieli, rodziców i uczniów z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

„Pozdrawiamy szczególnie najmłodszych, którzy w tym roku rozpoczynają swoją szkolną edukację. Niech czas spędzony w szkole będzie dla Was czasem, który będziecie zawsze dobrze wspominać” – czytamy w liście umieszczonym na stronie internetowej prezydenta.

Para prezydencka podkreśliła, że za nami jest już ponad rok zmagań z pandemią koronawirusa.

„Wiemy, jak trudne było to wyzwanie dla nauczycieli, rodziców i uczniów. W ostatnim czasie wszyscy doceniliśmy jeszcze bardziej znaczenie osobistych spotkań i wzajemnych kontaktów. Dlatego cieszymy się, że dzieci i młodzież mogą dziś znowu spotkać się w szkole” – podkreśliła para prezydencka.

Jednocześnie wyrazili oni nadzieję, że tym razem nie będą konieczne nowe obostrzenia, a nauczanie będzie się mogło bez przeszkód odbywać w szkolnych murach.

„Czas pandemii to również wielka szkoła wzajemnej solidarności i odpowiedzialności. Zagrożenie epidemiczne pokazuje nam, że od naszych zachowań zależy także zdrowie i życie innych. Zachęcamy do przestrzegania zaleceń, obostrzeń i zasad obowiązujących w czasie pandemii” – czytamy w liście.

Para prezydencka zaapelowała również o to, aby okazywać sobie jak najwięcej życzliwości i troski.

„Okres nauki zdalnej i pandemicznych ograniczeń dla wielu osób był czasem bardzo trudnym. Pomóżmy sobie nawzajem w powrocie do normalności poprzez większą cierpliwość, wyrozumiałość i empatię” – napisali prezydent Duda wraz z małżonką.

Para prezydencka złożyła też życzenia.

„Nauczycielom życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, rodzicom zadowolenia z sukcesów edukacyjnych dzieci, a uczniom jak najwięcej radości płynącej ze wspólnego odkrywania świata i zdobywania nowych umiejętności” – czytamy w liście.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl