PO z wnioskiem o wotum nieufności wobec minister Zalewskiej

Platforma Obywatelska złoży w przyszłym tygodniu wniosek o wotum nieufności wobec szefowej resortu edukacji Anny Zalewskiej – zapowiedział przewodniczący partii Grzegorz Schetyna. Szef PO uczestniczył wczoraj we Wrocławiu w proteście Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciw reformom w oświacie.

Według polityka, szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej „podważa istotę podmiotowej, otwartej polskiej szkoły”. Dodał, że jest to zmiana niszcząca podmiotowość uczniów i efekty ciężkiej pracy nauczycieli ostatnich kilkudziesięciu lat.

Zapowiedzi odwołania szefowej Ministerstwa Edukacji Narodowej wpisują się w całość działań Platformy Obywatelskiej przeciwko rządowi – ocenia poseł Marzena Machałek, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Edukacji.

– W tej chwili próbuje się mobilizować nauczycieli. Totalna opozycja prowadzi coraz bardziej totalne działania. Nie ma uzasadnienia w odwołaniu pani Minister Zalewskiej. Przygotowana reforma jest w trakcie realizowania. Jesteśmy na etapie, przygotowania reformy, przed którą bardzo duże, chyba największe konsultacje społeczne. W tej chwili ta reforma jest dalej konsultowana. My nie odstąpimy od głównych założeń reformy, ale jesteśmy otwarci na dyskusje – tłumaczy poseł.

Nauczyciele, którzy są członkami Związku Nauczycielstwa Polskiego, wczoraj w miastach wojewódzkich protestowali przeciwko planowanym zmianom w oświacie.

Według nich zapowiadana reforma ustroju szkolnego niesie więcej zagrożeń niż szans dla dobrej edukacji. Podnoszą, że spowoduje chaos organizacyjny i informacyjny oraz zwolnienia wśród nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkolnej administracji.

Szefowa MEN-u Anna Zalewska zapewniała protestujących, że reforma edukacji jest przemyślana, odpowiedzialna a także policzona.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl