fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent Andrzej Duda: Reprezentuję tutaj interesy Polski, a nie paraduję w Moskwie

Reprezentuję tutaj interesy Polski, a nie paraduję w Moskwie – w ten sposób prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytanie o relacje polsko-amerykańskie w kontekście środowej defilady wojskowej w Moskwie. Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

W środę odbyła się na Placu Czerwonym w Moskwie defilada wojskowa z udziałem około 14 tysięcy żołnierzy. Z powodu pandemii koronawirusa została ona przełożona z 9 maja, gdy w Rosji obchodzono 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

O defiladę prezydentów Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa zapytał na konferencji prasowej w Waszyngtonie jeden z polskich dziennikarzy. Pytanie dotyczyło tego, czy środowe spotkanie obu polityków można uznać za dowód tego, że Polska jest ważnym partnerem dla Ameryki.

„W moim poczuciu to tylko pokazuje, że prowadzę tutaj, negocjację, w polskich sprawach z bardzo doświadczonym i bardzo twardym politykiem, mogę powiedzieć zawodnikiem, jakim jest pan prezydent Donald Trump, który tak, jak powiedziałem, twardo reprezentuje interesy swojego kraju i swoich obywateli” – odpowiedział Andrzej Duda.

„Ja reprezentuję tutaj interesy Polski, a nie paraduję w Moskwie” – dodał.

Donald Trump powiedział, że Polska może polegać na Stanach Zjednoczonych. Przypomniał jednocześnie, że USA współpracują z Rosją w zakresie traktatu w sprawie rozbrojenia jądrowego, który – jak zaznaczył – jest bardzo ważny.

„Pracujemy bardzo blisko (…) jesteśmy dwoma krajami, które chcą do tego doprowadzić. Pracujemy też nad innymi rzeczami z Rosją, mamy bardzo dobre stosunki” – powiedział prezydent USA.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl