fot. https://twitter.com/DPolicja

Warszawa: Metodą „na policjanta” próbował odebrać od 93-latka 50 tys. zł; został zatrzymany

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta” – poinformował podinsp. Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji. 20-latek wpadł w policyjną zasadzkę, kiedy przyszedł odebrać 50 tys. zł od 93-latka.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak przekazał podinsp. Robert Szumiata, policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego otrzymali informację od pracowników jednego z banków, że przyszedł do nich starszy mężczyzna, który chce wypłacić 50 tys. zł.

„Podejrzenia pracowników placówki wzbudziło nerwowe zachowanie 93-latka i fakt, że przez cały czas rozmawiał przez telefon” – tłumaczył policjant.

Wskazał, że 93-latek spytany, po co mu tak duża suma pieniędzy miał odpowiedzieć, że potrzebuje na kaucję w związku z zatrzymaniem znajomej za spowodowanie wypadku drogowego.

„Pracownicy banku poinformowali swojego klienta, że to najprawdopodobniej próba oszustwa i o tym, co się dzieje zawiadomili śródmiejskich policjantów. Reakcja wywiadowców była natychmiastowa. Policjanci przyjechali pod wskazany adres placówki i poinstruowali 93-latka jak ma dalej postępować, organizując jednocześnie zasadzkę na rzekomego kuriera, który miał przyjść i odebrać gotówkę z mieszkania swojej ofiary. Kiedy oszust zapukał do drzwi mieszkania i wszedł do przedpokoju, został przez policjantów obezwładniony i zatrzymany” – podkreślił.

Po zatrzymaniu 20-latek przyznał się, że udziału w przestępstwie.

„Za odebranie i przekazanie pieniędzy dalej miał dostać 5 tys. złotych” – dodał.

„Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące” – poinformowała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Za zarzucany czyn grozi mu do 8 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl