fot. facebook.com/straznarodowaPL

W Warszawie odbędzie się Męska Droga Krzyżowa

Ulicami Warszawy przejdzie dziś Męska Droga Krzyżowa. Nabożeństwo ma na celu m.in. wynagrodzenie Bogu i Maryi za zniewagi i profanacje, jakie mają miejsce w Polsce w ostatnim czasie.

Męska Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.00 na pl. Zamkowym. Następnie wierni przejdą ulicami Starego Miasta. Uczestnicy Męskiej Drogi Krzyżowej odśpiewają pieśni pasyjne, a także będą błagali Boga o przymnożenie Polakom łaski wiary.

Do udziału w nabożeństwie zachęca Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”. Jak przypomina, ta forma publicznego przyznania się do wiary katolickiej, organizowana jest w przypadającą dziś uroczystość św. Józefa. [czytaj więcej]

– Chodzi o to, aby święty Józef był dla nas przykładem cnót, odpowiedzialności, męstwa. Dzisiaj musimy pamiętać o tym, że mężczyźni są w ogromnym kryzysie nie tylko wiary, ale tożsamości, odpowiedzialności za siebie, rodzinę, bliskich, Kościół i ojczyznę. Chcemy dzisiaj pokazać, iż są katolicy, mężczyźni, którzy są gotowi nawet oddawać życie za te wartości. W sytuacji, w której Kościół jest publicznie odrzucany i wyśmiewany, chcemy publicznie pokazać, że jesteśmy wiernymi synami Chrystusa i Kościoła – powiedział Robert Bąkiewicz.

Nabożeństwo odbywa się z inicjatywy m.in. Straży Narodowej oraz Męskiego Różańca. Męską Drogę Krzyżową zwieńczy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl