fot. Caritas Polska

Wielkanocna zbiórka żywności w sklepach sieci Lidl

Zamiast wolontariuszy – wystawione kosze, w których można będzie zostawić część zakupów. Mimo pandemii Caritas wciąż organizuje pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Już 19 i 20 marca każdy może przyłączyć się do akcji prowadzonej w całej Polsce.

Produkty o długim terminie przydatności można będzie przekazać na rzecz podopiecznych Caritas w 500 z blisko 800 sklepów sieci Lidl. Do koszy ustawionych za linią kas najlepiej włożyć cukier, olej, kaszę, ryż, makaron, czekoladę, ciastka, cukierki, herbatę, kawę, itp.

– W placówkach biorących udział w akcji znajdą się plakaty informujące o zbiórce. Liczymy na duży odzew, bo chcemy dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Tak, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Zbiórka z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbędzie się bez udziału wolontariuszy – wyjaśnia Bartłomiej Kulisz, koordynator programów pomocy żywnościowej w Caritas Polska.

Przekazana żywność jeszcze przed Wielkanocą trafi w postaci paczek do potrzebujących, za pośrednictwem placówek Caritas diecezjalnych. Akcję można wesprzeć również wysyłając charytatywnego SMS-a z hasłem PACZKA pod numer 72052.

***

O Caritas

Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących w kraju i za granicą. Struktura Caritas w Polsce składa się z Caritas Polska, która pełni funkcję koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych oraz  44 Caritas diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc potrzebującym. Organizacja jest częścią sieci Caritas Internationalis i Caritas Europa.

Caritas Polska/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl