fot. PAP/Piotr Nowak

Para prezydencka po raz kolejny włączy się w Świąteczną Zbiórkę Żywności 

W każdym z nas jest potrzeba czynienia dobra – powiedział prezydent Andrzej Duda. W Warszawie odbyła się gala Banków Żywności inaugurująca 23. Świąteczną Zbiórkę Żywności. W wydarzeniu uczestniczyła para prezydencka.

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą biorą udział w świątecznej zbiórce już po raz piąty.

– Myślę, że w każdym z nas jest w istocie potrzeba czynienia dobra. W każdym z nas jest potrzeba tego, żeby mając, podzielić się z bliźnim, aby dać od siebie i z siebie chociaż jakąś niewielką cząstkę, mogąc mieć tą świadomość, że wsparło się drugiego człowieka. To zresztą chyba jest głęboko zakorzenione w naszej tożsamości i kulturze – powiedział prezydent Andrzej Duda.

23. Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę.

Przy okazji wizyty w sklepie możemy zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach.

Artykuły zostaną przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które wspierają najuboższych. Pomoc dotrze m.in. do rodzin wielodzietnych, dzieci z domów dziecka, osób bezdomnych, samotnych, chorych i bezrobotnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl