fot. twitter.com/prezydentpl

Do pracowników oświaty płyną życzenia i podziękowania za trud, jaki wkładają w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń Polaków

Do pracowników oświaty płyną dziś serdeczne życzenia i podziękowania za trud, jaki wkładają w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń Polaków. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej najlepsze życzenia nauczycielom i pedagogom złożyła Para prezydencka, a także szef Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To Państwo przekazują młodym ludziom wiedzę niezbędną do zrozumienia współczesnego świata. Dziękujemy – napisali prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Prezydent wraz z małżonką podkreślili, że jest to wielka odpowiedzialność i zadanie, któremu nauczyciele stawiają czoła każdego dnia.

Z kolei w specjalnym nagraniu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, zwracając się do nauczycieli, powiedział, że to oni decydują o tym, jakie będą przyszłe pokolenia Polaków.

– Uczycie ich nie tylko jak poznawać świat, ale przygotowujecie do świata wartości tak, aby byli dobrymi ludźmi, dobrymi obywatelami. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim Państwu wszystkiego najlepszego, pomyślności, zadowolenia z pracy, ale także i zdrowia, bo żyjemy w okresie, w którym zdrowie jest nam bardzo potrzebne. Wszystkim, którzy związani są z polską edukacją życzę, aby szkoła nadal uczyła wartości, aby była miejscem przyjaznym młodzieży, aby nauczyciele mieli satysfakcję ze swojej pracy. Wszystkiego najlepszego! – podkreślił Dariusz Piontkowski.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów.  Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

RIRM

drukuj