Para prezydencka: niech świece Caritas będą symbolem otuchy

Otwórzmy serca i podzielmy się tym, co mamy z ubogimi dziećmi; niech świece Caritas płonące w naszych domach będą symbolem ciepła i otuchy – tak prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcają do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom.

W nagraniu wideo opublikowanym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pierwsza dama podkreśla, że zgodnie z polską tradycją podczas wieczerzy wigilijnej stawiamy na stołach dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa. „Ten piękny zwyczaj jest świadectwem naszej solidarności z bliźnimi w potrzebie” – dodaje Agata Kornhauser-Duda.

„Ta sama myśl przyświeca Wigilijnemu Dziełu Pomocy Dzieciom – ekumenicznej akcji, w której uczestniczą Polacy różnych wyznań chrześcijańskich. Chcemy dzisiaj zachęcić Państwa do włączenia się w tę inicjatywę” – mówi prezydent Duda.

Małżonka prezydenta zachęca do otwartości i dzielenia się z ubogimi dziećmi.

„Otwórzmy serca i podzielmy się tym, co mamy z ubogimi dziećmi. One same nie mogą jeszcze mierzyć się z przeciwnościami losu. Potrzebują opieki i pomocy nas dorosłych” – mówi.

„Niech świece Caritas płonące w naszych domach będą symbolem ciepła i otuchy, którymi pragniemy ich obdarzyć. Niech będą znakiem miłości i nadziei” – podkreśla prezydent.

Caritas informuje, że corocznie wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl