fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda: Wszystkim Paniom życzę codziennego szacunku ze strony mężczyzn, miłości, szczęścia i sPokoju

Wszystkim Paniom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet życzę samych słonecznych dni, spełnienia w życiu rodzinnym i zawodowym, codziennego szacunku ze strony mężczyzn, miłości, szczęścia i sPokoju – napisał prezydent RP Andrzej Duda.

„Wszystkim Paniom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet życzę samych słonecznych dni, spełnienia w życiu rodzinnym i zawodowym, codziennego szacunku ze strony mężczyzn, miłości, szczęścia i sPokoju. A także realizacji marzeń. Dziękujemy Wam, że jesteście! Z całego serca!” – napisał prezydent RP.

Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto ustanowione w 1910 r. dla upamiętnienia strajku 15 tys. kobiet, pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku, które 8 marca 1908 r. domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych. W wyniku pożaru zginęło wówczas 129 kobiet.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl