fot. pixabay.com

Niemiecka prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie zbrodni wojennych Rosji na Ukrainie

Niemiecka prokuratura federalna rozpoczęła śledztwo w sprawie możliwych rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie – poinformował we wtorek minister sprawiedliwości, Marco Buschmann.

Marco Buschmann z FDP powiedział we wtorek na łamach dziennika „Passauer Neue Presse”, że nakazał już wszczęcie pierwszych procedur związanych ze śledztwem.

Według informacji DPA, prokuratura federalna posiada już konkretne dowody na zbrodnie wojenne, które zostały popełnione do tej pory. Śledczy obawiają się, że takich przestępstw będzie więcej.

Pierwszym krokiem w rozpoczętym śledztwie jest zabezpieczenie jak największej ilości dowodów. Informacje te będą później wykorzystywane do pociągnięcia konkretnych osób do odpowiedzialności karnej – dodała DPA.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl