Prezydent Andrzej Duda u studentów „Szkoły Orląt” w Dęblinie

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego w Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Prezydent zwiedził bazę dydaktyczną „Szkoły Orląt”, a wśród niej wystawę sprzętu lotniczego do szkolenia podstawowego.

Podczas uroczystości mówił, m.in. o „wspaniałej tradycji” szkoły w Dęblinie, która – jak podkreślił – „kształciła wybitnych Polaków, bohaterów naszej ojczyzny”.Zwierzchnik Sił Zbrojnych zwrócił się także do studentów.

Życzę państwu wszystkiego dobrego – państwu i państwa rodzinom. Wierzę w to, także jak Zwierzchnik Sił Zbrojnych, że ojczyzna będzie z was w przyszłości dumna. Wszystkiego dobrego w nowym roku akademickim – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych została założona w 1925 r. i w tym roku obchodzi 90 rocznicę powstania. Kształci się w niej żołnierzy zawodowych, a także kandydatów na żołnierzy zawodowych dla potrzeb Sił Powietrznych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl