fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Prezydent RP powoła dziś minister sportu

Prezydent Andrzej Duda  powoła dziś na szefową Ministerstwa Sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk – utytułowaną szpadzistkę, mistrzynię świata i Europy. Resort sportu to jedyny, który podczas powoływania nowego rządu nie został obsadzony.

Poprzedni minister sportu Witold Bańka został szefem Światowej Agencji Antydopingowej. Zatem formalnie na urząd ministra został tymczasowo powołany premier. Dwa dni temu Mateusz Morawiecki poinformował, że kandydatką na ministra sportu jest Danuta Dmowska-Andrzejuk – polska szpadzistka, mistrzyni świata i Europy w tej dyscyplinie.

Danuta Dmowska-Andrzejuk pierwszy sukces odniosła w wieku 15 lat. Rok później została mistrzynią Polski juniorek. Następnie zdobyła tytuł mistrzyni kraju wśród seniorów. Miano najlepszej polskiej szpadzistki wywalczyła jeszcze pięciokrotnie. Przełomowy w karierze Dmowskiej-Andrzejuk był rok 2005. W styczniu po raz pierwszy stanęła na podium zawodów o Puchar Świata – była druga w Pradze. W czerwcu zajęła trzecią pozycję w Barcelonie. Zwieńczeniem dobrych wyników był złoty medal mistrzostw świata w Lipsku. Cztery lata później wraz z koleżankami z kadry została wicemistrzynią globu w drużynie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl