fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent RP: Dzisiejsze nominacje generalskie są jednymi z najbardziej symbolicznych w historii Wojska Polskiego, które ma poczucie kontynuowania tradycji zwycięzców w Bitwie Warszawskiej

Zwierzchnik Sił zbrojnych Andrzej Duda wręczył dziś w Warszawie nominacje generalskie 13 oficerom Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła tegoroczne Obchody Święta Wojska Polskiego, które połączone są z obchodami 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r.

To bardzo ważny dzień, bo to jedne z najbardziej symbolicznych nominacji generalskich w historii Wojska Polskiego – stwierdził prezydent Andrzej Duda.

– Z całego serca dziękuję za dotychczasową służbę i życzę powodzenia. Niech te nominacje w przeddzień święta Wojska Polskiego, w przeddzień stulecia Bitwy Warszawskiej będą dla całego Polskiego Wojska symbolem jego rozwoju. To jest największa uroczystość nominacji generalskich, w jakiej brałem do tej pory udział. To pierwsza moja uroczystość nominacji generalskich po objęciu przeze mnie urzędu Prezydenta RP na drugą kadencję. Cieszę się, że także i ja zaczynam w tak bardzo symboliczny, wymowny, a zarazem radosny sposób. Gratuluję panom generałom z całego serca. Dziękuję – powiedział szef państwa polskiego.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1294199266081230848

Dziesięciu oficerów Wojska Polskiego otrzymało nominację na pierwszy generalski stopień – generała brygady. Pozostałych trzech, akty mianowania na stopień generała dywizji.

Zgodnie z konstytucją postanowienia w sprawie nominacji generalskich prezydent podpisuje na wniosek ministra obrony.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1294223797072138240

RIRM

drukuj