K. Szczerski: Prezydent Duda nie będzie uczestniczył w inauguracji mundialu w Rosji

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że nie będzie także uczestniczył jako przedstawiciel Polski w inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji – poinformował dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W radiu RMF FM Szczerski był pytany, czy prezydent wysłał już gratulacje Władimirowi Putinowi z okazji zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich.

„Prezydent nie wyśle gratulacji panu prezydentowi Putinowi w związku z głosowaniem, jakie odbyło się w Rosji” – powiedział Krzysztof Szczerski podkreślając, że dzisiaj nie mamy nawet oficjalnych wyników wyborów w Rosji.

„Natomiast nie wykluczam, że prezydent wyśle gratulacje takie formalne, dyplomatyczne, kurtuazyjne, w momencie objęcia urzędu na kolejną kadencję przez prezydenta Putina” – zaznaczył minister.

Poinformował, że prezydent nie weźmie udziału w inauguracji tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

„Wczoraj pan prezydent podjął decyzję, że nie będzie także uczestniczył jako przedstawiciel Polski w mundialu w Rosji (…). Mówimy na razie o inauguracji, na którą pewnie niektórzy by się z głów państw wybierali” – powiedział Krzysztof Szczerski.

PAP/RIRM

drukuj