[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Obawiam się, że jeśli ktoś inny będzie prezydentem, to nie będzie już możliwości wprowadzania wielu korzystnych dla obywateli rozwiązań, bo prezydent będzie je blokował

Gwarantuję, że dopóki pełnię urząd Prezydenta, dopóki realizuję tę służbę, to jest to służba dla Polaków i ja Polakom zabrać tego, co otrzymali absolutnie nie pozwolę. Wszystkie świadczenia będą utrzymane, a co więcej, będę realizował politykę, która będzie ukierunkowana na to, by podejmować takie działania, aby to zwykłe, codzienne życie ludzi było łatwiejsze, lepsze, bezpieczniejsze, spokojniejsze – zaznaczył prezydent Andrzej Duda w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam.

W Polsce trwa kampania prezydencka. Polacy pójdą do urn 10 maja bieżącego roku, by wybrać przedstawiciela swojej Ojczyzny. Urzędujący prezydent Andrzej Duda wskazał, jaki ma plan na drugą kadencję, jeśli rodacy znów mu zaufają.

– Przede wszystkim chcę, żeby nie zabrano tego, co już zostało zrobione: żeby tego nie zmieniono, nie zepsuto, nie zniszczono. Niedawno mieliśmy taką sytuację, przy uchwalaniu ustawy dotyczącej dodatkowego świadczenia emerytalnego, czyli trzynastej emerytury, że w Senacie wprowadzono zmiany, które de facto miały uniemożliwić wypłatę tego świadczenia. To już pokazuje, a wiadomo, kto ma dzisiaj większość w Senacie – opozycja. Na szczęście w Sejmie jest odwrotna sytuacja i odrzucono te senackie poprawki. Dzięki temu wypłata trzynastej emerytury będzie możliwa. Obawiam się, że jeśli ktoś inny będzie prezydentem, to może się okazać, że nie będzie już możliwości wprowadzania wielu korzystnych dla obywateli rozwiązań, bo prezydent będzie je blokował. Będzie blokował takie dodatkowe świadczenia, będzie kierował do Trybunału Konstytucyjnego. Nie będzie pozwalał, żeby zostały przeprowadzone rzeczy, które są dla obywateli korzystne – powiedział szef państwa polskiego.

Tutaj nikt mnie nie przekona żadnymi obietnicami, bo już niejedną obietnicę z drugiej strony sceny politycznej słyszałem – kontynuował Andrzej Duda w TV Trwam. Podał także przykład.

– Jak dziś pamiętam, jak Donald Tusk wprost do kamery w 2011 roku w czasie kampanii wyborczej mówił, że nie będzie podwyższenia wieku emerytalnego, po czym, zaraz po wyborach, mimo ogromnych protestów „Solidarności” – podwyższył i się nie przejmował. Obawiam się, że ci, którzy z nim współpracowali, mogą działać tak samo. A ja gwarantuję, że dopóki pełnię urząd Prezydenta, dopóki realizuję tę służbę, to jest to służba dla Polaków i ja Polakom zabrać tego, co otrzymali absolutnie nie pozwolę. Wszystkie te świadczenia będą utrzymane, a co więcej, będę realizował politykę, która będzie ukierunkowana na to, by podejmować takie działania, by to zwykłe, codzienne życie ludzi było łatwiejsze, lepsze, bezpieczniejsze, spokojniejsze – wskazał Prezydent RP.  

Szef państwa polskiego oświadczył, że niedługo „będzie ogłoszony poważny program wsparcia dla rolników”. Akcentował, że rolnikom należy się wsparcie, ponieważ poprzez swoją ciężką pracę zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe w Polsce.

– Janusz Wojciechowski, z czego bardzo się cieszę, został komisarzem Unii Europejskiej ds. rolnictwa. Walczyliśmy, aby właśnie tę tekę dostał Polak. Janusz Wojciechowski nadawał się do tego najlepiej. Mam nadzieję, że będzie można liczyć na jego życzliwość wobec naszego oczekiwania i żądania, żeby dopłaty bezpośrednie, które otrzymują polscy rolnicy, były podniesione do średniej wysokości europejskiej. To pierwsza rzecz. Druga – żeby walczyć o jak najlepszy budżet w ogóle na Wspólną Politykę Rolną (…). Dobra polityka Unii Europejskiej w tym zakresie doprowadziła do tego, że dzisiaj Unia jest eksporterem żywności. Unia więcej żywności eksportuje niż importuje, czyli ten bilans jest dodatni. A my, dzięki pracy naszych rolników, dzięki ich zaradności, pracowitości – mamy w Polsce bezpieczeństwo żywnościowe. Jesteśmy w stanie absolutnie sami się wyżywić. To jest ogromna zasługa. Wśród wszystkich bezpieczeństw, o jakich możemy mówić, jednym z ważnych jest bezpieczeństwo żywnościowe: czy będzie jedzenie czy go nie będzie. Będzie. Będzie, ponieważ zapewnia to polski rolnik. W związku z tym rolnikom należy się wsparcie, należy się szacunek i staramy się to realizować – akcentował Andrzej Duda w TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl