fot. PAP/Rafał Guz

Szef MEN podpisał nowelizację skracającą rok szkolny o dwa dni 

Do zakończenia roku szkolnego pozostał równy tydzień. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego, skracającą go o dwa dni.

Zgodnie z dotychczasowym prawem, rok szkolny powinien zakończyć się w piątek – 21 czerwca. W związku z tym, że w czwartek 20 czerwca przypada Boże Ciało – dzień ustawowo wolny – MEN wychodzi naprzeciw uczniom, rodzicom i nauczycielom i przyspiesza zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych o dwa dni.

– Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia, który wprowadza na stałe taką regułę, że co prawda zajęcia będą kończyły się w pierwszy piątek po 20 czerwca, ale jeżeli ten piątek będzie poprzedzony dniem ustawowo wolnym, to wówczas zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych będzie przesuwało się na środę. W dniu dzisiejszym podpisałem dwa rozporządzenia, które zmieniają tę zasadę już na stałe – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Zatem środa 19 czerwca będzie dniem, w którym uczniowie nie tylko zakończą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, ale także będą mogli odebrać zaświadczenia o wynikach egzaminów i rozpocząć udział w procesie rekrutacyjnym do szkół wyższych. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już jutro.

TV Trwam News/RIRM

drukuj