Akcja ,,Tornister pełen uśmiechów”: wyprawki otrzyma ok. 50 tys. dzieci

Caritas podsumowało ogólnopolską akcję ,,Tornister pełen uśmiechów”, którą zorganizowano już po raz ósmy. Blisko 50 tys. dzieci z ubogich rodzin otrzyma wyprawki szkolne przed rozpoczynającym się w tym tygodniu nowym rokiem szkolnym.

Zbiórka służy zwiększeniu szans edukacyjnych dzieci przez zebranie przyborów szkolnych bądź pieniędzy na ich zakup. Organizowana była w parafiach i Caritas diecezjalnych.

Caritas wyraża wielką wdzięczność wszystkim tym, którzy wsparli akcję.

– Z zapytania, które wysłaliśmy do Caritas diecezjalnych wynika, że w tym roku będzie rozdanych w Polsce ok. 50 tys. wyprawek. Sądzę, że większość z nich już trafiła do dzieci, dlatego że rok szkolny zaczyna się niebawem. Zastanawialiśmy się, czy akcja w tym roku będzie zasadna, ponieważ jest program „Rodzina 500 plus”, który powinien takie potrzeby zrealizować. O ile przed rokiem było w Polsce jeszcze około 600 tys. dzieci, które żyją w głębokiej biedzie, o tyle wiemy, że ten stan się powoli zmienia, ale bieda oczywiście będzie zawsze. Wiemy, że te potrzeby to co najmniej 50 tys. Te dzieci, które potrzebują wyprawek, te wyprawki dostaną – mówi Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

Rzecznik Caritas podkreśla, że co roku wiele osób, instytucji i sponsorów włącza się w pakowanie szkolnych plecaków.  W ciągu siedmiu lat akcji ,,Tornister pełen uśmiechów” wyprawki szkolne otrzymało 150 tys. uczniów.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl