Życie Konsekrowane w oczach dzieci i młodzieży

W Warszawie rozstrzygnięto wczoraj Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zatytułowany „Życie Konsekrowane w oczach dzieci i młodzieży”. Nagrodzone oraz wyróżnione prace można oglądać na wystawie w Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie do 2 lutego.

Komisja konkursowa nagrodziła 31 prac. Nagrodę Grand Prix otrzymała Łucja Rytlewska z przedszkola Sióstr  Zmartwychwstanek im. św. Józefa w Brusach. Jedno z wyróżnień przypadło zaś Alicji Mulawie z Nidzicy.

– Bardzo lubię rysować. Sprawa mi to ogromną przyjemność i zawsze chętnie biorę udział w takich konkursach plastycznych – powiedziała Alicja Mulawa.

Zorganizowanie konkursu było odpowiedzią na ogłoszony przez Ojca św. Franciszka Rok Życia Konsekrowanego – mówi s. Natanaela – Wiesława Błażejczyk, felicjanka z Warszawy.

– W odpowiedzi na ogłoszony przez Ojca św. Franciszka Rok Życia Konsekrowanego s. Wirginia Nowak, przełożona generalna, wpadła na pomysł, żeby ogłosić konkurs plastyczny. Kiedy podzieliła się ze mną tą informacją – zrozumiałam to tak, że mam zająć się całą organizacją. Jeśli ktoś daje mi taki sygnał to rozumiem, że jest to funkcja dla mnie, więc rozpoczęłam prace nad stworzeniem regulaminu konkursowego – relacjonowała s. Natanaela – Wiesława Błażejczyk, felicjanka z Warszawy.

Dzieci oraz młodzież nadesłały prace wykonane, m.in. farbami czy kredkami. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

– Wpłynęło do nas 1291 prac. Przyjechały do Warszawy z całej Polski. Zaangażowanie prowadzących zajęcia plastyczne z młodzieżą i dziećmi było bardzo duże. Serdecznie za to dziękujemy – zaznaczyła prof. dr hab. Zdzisława Ludwiniak z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Prof. dr hab. Zdzisława Ludwiniak zauważyła, że tego typu idee ubogacają i rozwijają młodych ludzi.

– Każda propozycja wysunięta w stronę dzieci i młodzieży, aby uprawiały sztukę, zajmowały się malarstwem – niezwykle wzbogaca młodzież. Rozwija również nas, którzy te prace potem oglądaliśmy i mieliśmy przyjemność oceniać – oznajmiła Zdzisława Ludwiniak.

Konkurs „Życie Konsekrowane w oczach dzieci i młodzieży” zorganizowały siostry felicjanki.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl