M. Błaszczak: W Warszawie przez lata funkcjonowała mafia urzędniczo – prawnicza

Nikt nie ma żadnych wątpliwości, że w Warszawie przez lata funkcjonowała mafia urzędniczo – prawnicza, która kradła nieruchomości – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA w programie „Gość poranka” w TVP Info poruszył m.in. kwestię afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Odniósł się też do informacji o skazaniu za wyłudzenia byłego oficera WSI Piotra P.

Komentując sytuację związaną z aferą reprywatyzacją w Warszawie, minister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że polityczną odpowiedzialność za nieprawidłowości przy reprywatyzacji w stolicy ponosi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

– Jak się okazuje, były takie instytucje państwowe, które w tej sprawie nic nie robiły. Dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości, że ci, którzy byli na czele np. instytucji odpowiedzialnych za te sprawy, przynajmniej polityczną odpowiedzialność ponoszą. Myślę o prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz. […] 10 lat temu została prezydentem Warszawy – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość zajmie się rzetelnym wyjaśnieniem afery reprywatyzacyjnej.

– Prawo i Sprawiedliwość również tę sprawę wyjaśni. Powstanie komisja weryfikacyjna i po pierwsze pokażemy te patologie, a po drugie doprowadzimy do tego, że odpowiedzialni za te nadużycia poniosą konsekwencje – akcentował minister Błaszczak.

Minister Mariusz Błaszczak odniósł się również do informacji o skazaniu na 5 lat więzienia Piotra P., byłego funkcjonariusza Wojskowych Służb Informacyjnych, za aferę fundacji „Pro Civilii”.

– To tylko potwierdza słuszność decyzji sprzed 10 lat o likwidacji WSI, potem całego procesu likwidacji WSI i stawia w złym świetle tych, którzy bronili WSI i jednym z prominentnych obrońców był były prezydent Bronisław Komorowski – ocenił szef resortu spraw wewnętrznych.

To Prawo i Sprawiedliwość oraz minister Antoni Macierewicz doprowadzili do likwidacji WSI w 2006 roku – przypomniał szef MSWiA.

– Dzisiejszy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz stanął na czele komisji weryfikacyjnej, która zajęła się weryfikacją WSI. To Sejm, zdominowany przez Prawo i Sprawiedliwość, podjął decyzję o likwidacji WSI. To są decyzje, które były podejmowane przez PiS – zwrócił uwagę Mariusz Błaszczak.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl