fot. twitter.com/OzdobaJacek

[TYLKO U NAS] J. Ozdoba: Z przerażeniem patrzę na decyzje podejmowane w warszawskim ratuszu – nie mają nic wspólnego z logiką wydatków

Warszawa jest bardzo bogatym miastem, ale jest jeszcze wiele rzeczy niedofinansowanych. Mamy problemy związane z placówkami edukacyjnymi, a tymczasem wydaje się lekką ręką milion złotych. Nie ma mojej zgody na to, aby w stolicy wydawano tak gigantyczne kwoty, wyrzucając je w błoto – wskazał Jacek Ozdoba, radny m.st. Warszawy, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wciąż podejmuje kontrowersyjne decyzje, z którymi muszą zmagać się mieszkańcy stolicy. Tym razem w centrum miasta za publiczne pieniądze powstała „strefa relaksu”, która – jak mówi Jacek Ozdoba – bardziej przypomina przedmioty przywiezione ze śmietnika niż miejsce do wypoczynku.

– Moje zdumienie jest gigantyczne, ponieważ w centrum miasta za milion złotych postawiono konstrukcję przypominającą bardziej połączenie elementów zebranych ze śmietnika. Jest to przerażające, ponieważ nie jest tu mowa o drobnych kwotach. Pamiętajmy, że Warszawa jest bardzo bogatym miastem, ale jest jeszcze wiele rzeczy niedofinansowanych. Mamy problemy związane z placówkami edukacyjnymi (…), a tymczasem wydaje się lekką ręką milion złotych. Na środku jest np. konstrukcja butelkowa przypominająca bardziej stos butelek po piwie, gdzie rzekomo mają przychodzić mieszkańcy i odpoczywać, bardziej wśród spalin niż wśród świeżego powietrza. Jest to niezgodne z jakimkolwiek sensem wydatków publicznych (…). Stanowi to przedmiot naszej analizy i ewentualnych dalszych kroków prawnych, które będziemy podejmowali. Nie ma mojej zgody na to, aby w Warszawie wydawano tak gigantyczne kwoty, wyrzucając je w błoto. Mamy wiele potrzeb, które natychmiast trzeba rozwiązać – zaznaczył radny m.st. Warszawy.

Z przerażeniem patrzę na decyzje podejmowane w warszawskim ratuszu, nie mają nic wspólnego z logiką wydatków – podkreślił gość Radia Maryja.

– Dzieje się tu źle w zakresie gospodarowania. Gospodarz nie powinien tak wyglądać. Prezydent Trzaskowski ma dbać o to, żeby Plac Bankowy w Warszawie był czysty i przyjazny, ale nie w taki sposób, jak ma to teraz miejsce – dodał.

Warszawa nie radzi sobie również ze śmieciami, które zalewają stolicę Polski.

Warszawa to nie jedyne miasto zarządzane w ten sposób przez przedstawicieli Platformy Obywatelskiej. Z podobnymi sytuacjami nieudolnego rozporządzania środkami publicznymi mamy do czynienia w Gdańsku. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz zamówiła okrągły stół za 130 tys. zł, by uświetnić 30. rocznicę wyborów z 4 czerwca. Wcześniej władze tego miasta kupiły drewniany rydwan za 150 tys. zł.

– W pierwszej chwili brzmi to jak scenariusz filmu Barei, tylko że to nie jest komedia, bo to dotyczy środków finansowych nas wszystkich, wszystkich Polaków – akcentował Jacek Ozdoba.

Rafał Trzaskowski zapowiedział również, iż nie będzie zapraszał księży na oficjalne uroczystości miejskie, gdyż „urząd powinien być neutralny światopoglądowo”.

– Nie da się oddzielić polskości od Kościoła, nie da się powiedzieć o Polsce, jej historii i patriotyzmie bez Jasnej Góry (…). Rafał Trzaskowski może mówić wszystko, tylko ręce precz od tego, co jest związane ze świętościami, z symbolami. Jeżeli twierdzi, że w Warszawie księża nie będą uczestniczyli np. w poświęceniu instytucji związanej z opieką nad chorymi, to niech lepiej zastanowi się, jaką rolę pełnią tam księża. Przychodzą, leczą dusze (obok lekarzy); bez ich wsparcia często nie byłby możliwy powrót do zdrowia. Szkoda, że o tym nic nie powie, on tego nie zauważa. Widzi jedynie jakąś chorą ideologię, która ma tylko walczyć z wrogiem. Być może jest to taka stara koncepcja, która jest związana z najczarniejszymi czasami w Polsce, gdzie Kościół jest postrzegany jako wróg. Kościół to oczywiście polskość, może to po prostu Rafałowi Trzaskowskiemu przeszkadza. Może chce, żeby nasza narodowa wspólnota była związana z zupełnie innymi kulturami, które nie są związane z naszą tożsamością, z polskością – mówił radny PiS.

Cała rozmowa z radnym Warszawy Jackiem Ozdobą dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl