Na drogach w całym kraju panuje trudna sytuacja

W wielu regionach występują marznące opady deszczu. Najgorzej jest w województwie kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Kierowcy informują, że niektóre z dróg są tak śliskie, że przejazd nimi jest wręcz niemożliwy.

Obecnie na całej sieci dróg krajowych pracuje ok. 400 maszyn mających usprawnić przejazd – mówi Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Na drogach w województwie warmińsko-mazurskim sytuacja powinna się poprawić pod koniec dnia, kiedy opady będą mniejsze i pracujące pojazdy. Utrzymania zimowego powinny przynieść efekty w postaci czarnych dróg, a jeżeli ktoś nie musi, to lepiej żeby w tamte okolice nie wyjeżdżał obecnie. Pracujemy na bieżąco ze wszystkimi zarządcami i wszystkie informacje, które otrzymujemy zarówno przez formularz kontaktowy na stronie www.gddkia.gov.pl, jak i przede wszystkim najszybsza informacja od kierowców jest pod numerem 19111. Analizujemy te informacje i możemy je wykorzystać – powiedział Jan Krynicki.

Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dodaje, że na razie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Synoptycy wskazują, że jutro pogoda powinna się poprawić.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl