fot. pixabay.com

Nad Polską kolejny ciepły dzień, ale na południu kraju możliwe deszcze i burze

Jak informuje IMGW, jutro nad Europą będą dominować płytkie ośrodki niżowe, między innymi nad Węgrami, Niemcami, Francją, Kanałem La Manche i Zatoką Biskajską. Stosunkowo głęboki wyż będzie się przemieszczał przez północną Skandynawię. Słaby wyż z centrami nad Białorusią, południowym Bałtykiem oraz Morzem Północnym będzie się rozciągał od Morza Czarnego po Atlantyk.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko na zachodzie i południu kraju zaznaczy się wpływ ośrodków niżowych. Będziemy w przetrasformowanym powietrzu polarnym morskim, na wschodzie chłodniejszym a na zachodzie cieplejszym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i południu kraju okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tam przelotne opady deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm w obszarach górskich, ale w Beskidzie Śląskim i Żywieckim do 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 29 st. C; chłodniej w obszarach podgórskich Karpat około 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP

drukuj