fot. twitter.com/RCB_RP

RCB ostrzega przed burzami w czterech województwach i ulewnymi deszczami na Dolnym Śląsku

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w sobotę przed możliwym wystąpieniem burz z gradem i przed silnym wiatrem w czterech województwach. Alert RCB dotyczy również województwa dolnośląskiego, gdzie możliwe jest wystąpienie intensywnych opadów deszczu.

„Dziś (20.06) i w nocy prognozowane burze z gradem oraz silny wiatr. Możliwe lokalne podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie” – ostrzegło na Twitterze RCB.

Jak wskazano, alert dotyczy osób przebywających w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

Dodatkowo RCB wydało alert przed intensywnymi opadami deszczu na Dolnym Śląsku. Zagrożone są głównie południowo-zachodnie powiaty województwa dolnośląskiego. Alerty dotyczą soboty i nocy z soboty na niedzielę.

Wcześniej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Alerty drugiego stopnia wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i części województw: lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano natomiast dla północnej części województwa podlaskiego, południowej części województwa łódzkiego i lubelskiego, a także w części województwa wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i pomorskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl