Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia, półwysep Bałkański i Apeniński oraz krańce zachodnie kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie wyż, którego centrum znajdować się będzie nad środkowym Bałtykiem.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza, jedynie krańce północno-wschodnie znajdą się w chłodniejszym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

W północno-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Na krańcach zachodnich i południowych prognozowana wysokość opadu w burzy do 15 mm.

Temp. maks. na przeważającym obszarze od 18 do 22 st., chłodniej na krańcach północno-wschodnich oraz nad morzem, tam od 12 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, wschodni. Podczas burz wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h.

PAP

drukuj