W Polsce zachmurzenia, przelotne opady deszczu i burze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie częściowo wschodnia część kontynentu znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w zatoce niżu z ośrodkiem w rejonie Irlandii, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza, jedynie na północnym wschodzie kraju chłodniejsza masa powietrza ze wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie powoli rosło.

W piątek w południowej połowie Polski zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, a po południu także burze. Miejscami suma opadów do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st. na północnym wschodzie do 20 st. na zachodzie, a na wybrzeżu od 12 st. do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy Polski porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę w południowej Polsce zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, początkowo możliwe burze. Rano miejscami mgły zmniejszające widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 3 st. na północnym wschodzie do około 6 st. w centrum i do 10 st. na południu i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W sobotę na zachodzie i południu Polski zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, miejscami burze. W Sudetach wysokość opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. do 19 st., a we wschodniej części wybrzeża od 13 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane. W drugiej połowie dnia możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl