fot. flickr.com

Polska będzie w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo centralna oraz zachodnia znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują słabe wyże. Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkami nad północnym Atlantykiem.

Niż pogłębiając się przemieści się nad Morze Północne. W silnej cyrkulacji zachodniej z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będą kolejne układy frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza, w nocy chłodniejsza, a w dzień cieplejsza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek nadal przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami, głównie jednak na zachodzie i północy, opady deszczu. Temp. maks. na północy od 14 st. do 16 st., na pozostałym obszarze od 16 st. do 19 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, a nad morzem wieczorem nawet i silny, do 45 km/h, porywisty, południowo-zachodni. W porywach wiatr osiągać może do 60 km/h, w Polsce zachodniej i północnej do 70 km/h, a na wybrzeżu nawet do 90 km/h. Najsilniejsze porywy spodziewane są w godzinach popołudniowych i wieczornych.

PAP/RIRM

drukuj