USA: CIA otworzyła centrum monitorowania Korei Północnej

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) poinformowała o otwarciu nowego centrum, którego jedynym zadaniem jest monitorowanie sytuacji w Korei Północnej. Lokalizacja tego ośrodka nie jest znana.

Wiadomo na razie, że nowym centrum kieruje weteran CIA, który ma zostać asystentem dyrektora agencji ds. Korei Północnej. CIA podała, że nowe centrum ma ściśle współpracować z wywiadem oraz służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe.

Dyrektor agencji Mike Pompeo powiedział, że stworzenie centrum umożliwi „ściślejszą integrację działań i skierowanie wysiłków CIA przeciwko poważnym zagrożeniom ze strony Korei Północnej dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników”.

„Jest to także świadectwo dynamiczności działań CIA w związku z ciągle zmieniającymi się zagrożeniami zewnętrznymi” – dodał Pompeo.

Korea Płn. przeprowadziła w końcu kwietnia kolejną próbę z rakietą balistyczną. Próba ta zakończyła się niepowodzeniem. USA zareagowały, wysyłając w region Półwyspu Koreańskiego grupę okrętów z lotniskowcem USS Carl Vinson.

W pierwszym tygodniu maja Korea Płn. ogłosiła, że do kraju dostali się „terroryści” wspierani przez CIA oraz wywiad Korei Płd. z zamiarem zabicia północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Pjongjang zagroził służbom wywiadowczym obu państw atakiem odwetowym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl