Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA

Dziś prezydent RP weźmie udział w spotkaniu z ekspertami i środowiskami uniwersyteckimi w The National Press Club. Spotka się także z Polonią.

Jutro prezydent Andrzej Duda odwiedzi Bibliotekę Kongresu USA, a następnie złoży wiązankę kwiatów przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Lafayette Park. W piątek będzie uczestniczył w Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski podkreśla, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA ma dwa główne cele.

– To będzie taka wizyta, która jest częścią z jednej strony naszych przygotowań do szczytu NATO w Warszawie, a z drugiej strony sama w sobie jest po prostu wizytą związaną ze szczytem nuklearnym i dyskusją o globalnym bezpieczeństwie, w którym Polska chce brać udział, bo Polska nie może nie brać udziału w głównych naradach światowych. Kilka lat temu był taki przypadek, że na poprzednich szczytach Polska (za poprzedniego rządu) w tych rozmowach w ogóle nie uczestniczyła, była na marginesie. Teraz wracamy do głównych forów debaty międzynarodowej, także w zakresie broni nuklearnej. W zakresie cywilnego wykorzystania technologii nuklearnych chcemy mieć swoje zdanie, swój głos – mówi minister Krzysztof Szczerski.

Prezydent Andrzej Duda przy okazji szczytu spotka się z prezydentami Turcji, Ukrainy i Gruzji. Nie jest jeszcze przesądzona sprawa ewentualnej rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Czwarty już Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego odbędzie dniach 31 marca – 1 kwietnia w Waszyngtonie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl