MRiRW: dopłaty bezpośrednie dla rolników zostaną wypłacone do końca czerwca

Wszystkie dopłaty bezpośrednie, także rolno-środowiskowo-klimatyczne za ubiegły rok, zostaną wypłacone do końca czerwca – zapewnił wiceminister rolnictwa, Ryszard Zarudzki. Na posiedzeniu sejmowej komisji wiceszef resortu rolnictwa, przedstawił informacje dotyczącą wypłat środków oraz stanu przygotowania systemu informatycznego, który będzie stosowany od przyszłego roku.

Ryszard Zarudzki podkreślił, że termin płatności przypadający 30 czerwca zostanie dotrzymany, a Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od grudnia wypłaciła ponad 90 proc. środków.

Wiceminister Ryszard Zarudzki przyznał, że są pewne problemy z wypłatą płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz z dopłatami dla rolników mających trudne warunki gospodarowania.

– Od 10 maja po wdrożeniu funkcjonalności oprogramowania – przyznaję – były tu pewne problemy związane z modułowym wdrażaniem, ale miejmy miarę problemów do skali wypłaconych płatności. Pracownicy biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzają kontrolę administracyjne wniosku, a po ich zakończeniu kierownicy biur powiatowych wydadzą decyzję w sprawie przyznania tych płatności. Szacuje się, że wszystkie decyzje zostaną wydane do 20 czerwca 2017 roku, przelewy natomiast, zostaną zrealizowane do końca czerwca – oświadczył Ryszard Zarudzki.

Podczas posiedzenia komisji wiceminister poinformował ponadto, że wnioski o dopłaty złożyło blisko 900 tys. czyli ok. 65 proc. potencjalnych beneficjentów. Dodał, że na złożenie wniosków jest jeszcze kilka dni, a biura powiatowe będą czynne do godz. 20.00 codziennie, oprócz niedzieli. W poniedziałek 15 maja, kiedy mija ostateczny termin, będą otwarte do ostatniego beneficjenta.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl