fot.sxc.hu

Polska w cieplejszej masie powietrza

Jak informuje IMGW, Europa południowa i środkowa oraz północna Rosja znajdą się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie w zatoce związanej z niżem z ośrodkami nad Włochami oraz w rejonie Chorwacji i Węgier, w strefie ciepłego frontu. Front ten przemieszczać się będzie na zachód i niemal cała Polska znajdzie się w cieplejszej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

W piątek na zachodzie i miejscami na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na południu możliwe burze, prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. od 18, 21 st. na wybrzeżu, w rejonach podgórskich i na krańcach zachodnich do 24 st. w centrum, i do 26 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na wybrzeżu oraz na południowym zachodzie i południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. W Sudetach możliwe burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym zachodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność od 400 m. Temp. min. na przeważającym obszarze 13 do 15 st., na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich od 10 do 12 st., tylko nad samym morzem miejscami 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 26 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 14 st. Wiatr słaby, wschodni.

 

PAP

drukuj