fot. PAP

Prognoza pogody na niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz Wyspy Brytyjskie i krańce zachodnie kontynentu znajdują się pod wpływem niżów, z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże.

Polska znajduje się pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Łotwy. Od wybrzeża po Małopolskę zaznacza się wpływ frontu atmosferycznego. Nad Polską zalega wilgotne powietrze polarno-morskie, jedynie północny wschód kraju pozostaje w chłodnym powietrzu polarno-kontynentalnym.

W niedzielę na północy oraz wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st.C na Suwalszczyźnie, około 17 st.C w centrum do 22 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, miarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj