Słonecznie na zachodzie i w centrum Polski; na wschodzie mgły

Jak informuje IMGW, nad kontynentem europejskim dominował będzie rozległy wyż z centrami nad południowo-wschodnią Polską i północnymi Włochami. Jedynie częściowo Skandynawia, zachodnia Europa oraz krańce wschodnie kontynentu znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu. Napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1025 hPa będzie spadać.

W środę we wschodniej połowie Polski zachmurzenie duże, na południowym wschodzie rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie przed południem w rejonach mgieł lokalnie zachmurzenie duże. Przed południem na krańcach wschodnich Mazowsza, Lubelszczyźnie i północy Podkarpacia możliwe słabe opady marznącej mżawki. Do godzinach przedpołudniowych miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i na południu, mgły, rano lokalnie zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st., 2 st. na wschodzie do 5 st., 7 st. na zachodzie i do 7 st., 9 st. na krańcach południowo-zachodnich. Wiatr słaby, zmienny, od zachodu przechodzący na kierunki południowe.

W nocy ze środy na czwartek we wschodniej połowie Polski zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, a w rejonach górskich rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w rejonach mgieł lokalnie zachmurzenie duże. Miejscami, głównie na południu i wschodzie, mgły gdzieniegdzie zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -6 st., -4 st. na południu do -3 st., -1 st. na północy; w dolinach górskich od -8 st. do -4 st. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj