fot. sxc.hu

Prognoza pogody na niedzielę

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże, jedynie Skandynawia, północno-zachodnia Rosja oraz kraje bałtyckie są w zasięgu wyżu skandynawskiego.

Polska jest na skraju rozległego układu niżowego z centrami nad północnym Atlantykiem, jedynie na północnym wschodzie zaznacza się klin wcześniej wspomnianego wyżu.

Nad Polską przebiega strefa frontu, rozdzielającego chłodne powietrze kontynentalne znad północno-wschodniej części kraju i powietrze polarno-morskie znad pozostałego obszaru.

W niedzielę zachmurzenie duże i całkowite, ale na krańcach północno-wschodnich oraz w Karpatach okresami większe przejaśnienia. Na południowym zachodzie i południu opady deszczu.

W obszarze od Pomorza Zachodniego przez centrum po Lubelszczyznę opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Na Kujawach, północnym wschodzie Mazowsza, południu Podlasia i północy Lubelszczyzny opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -9 st.C na Suwalszczyźnie do 0 st.C od zachodniego wybrzeża przez wschodnią Wielkopolskę i Ziemię Łódzką po Roztocze, oraz do 1 st.C, 3 st.C na zachodzie i do 5 st.C, 8 st.C na południu.

Wiatr wschodni i południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, a na wybrzeżu do 65 km/h.

PAP

drukuj