fot. PAP/Darek Delmanowicz

W Polsce kolejny pogodny dzień

Jak podaje IMGW, nad Europą będą przeważać niże z układami frontów atmosferycznych. Jedynie na wschodzie i południowym wschodzie oraz na Półwyspie Iberyjskim przeważać będzie wpływ wyżów.

Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia znad Morza Północnego, w dalszym ciągu z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na północy i Podhalu do 22 st. w centrum i 24 st. na południu kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami, zwłaszcza na południu kraju, porywisty, a w Kotlinie Kłodzkiej osiągający w porywach prędkość do 65 km/h, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów wiatr w porywach do 90 km/h, w Tatrach do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wybrzeżu lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 10 st. do 13 st., na Podhalu około 8 st. Wiatr umiarkowany, na południu porywisty, w Kotlinie Kłodzkiej i na Pogórzu Karpackim do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów wiatr w porywach do 80 km/h, w Tatrach do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl