fot. flickr

W poniedziałek na zachodzie, północy i krańcach wschodnich Polski przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW od Półwyspu Iberyjskiego, przez Alpy po Karpaty sięga klin Wyżu Azorskiego. Pozostała część kontynentu jest pod wpływem ośrodków niżowych znad Grecji i Morza Norweskiego.

Polska jest w zasięgu wspomnianego klina wyżowego, ale po południu północny zachód kraju zacznie dostawać się na skraj niżu znad Morza Norweskiego i w strefę związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa dość chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1005 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W poniedziałek na zachodzie, północy i krańcach wschodnich zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie do 11 st. na południowym zachodzie; w obszarach podgórskich od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl