Zimowa aura w Polsce

W piątek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu. W rejonach podgórskich i górach przelotne opady śniegu.

Po południu miejscami możliwe burze. Temperatura maksymalna od 4 st. do 7 st.; na Nizinie Szczecińskiej od 7 st. do 9 st., a w rejonach podgórskich od 0 st. do 5 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na zachodzie kraju. Miejscami słabe przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, a na wybrzeżu początkowo także deszczu. Opady głównie we wschodniej połowie kraju. W rejonach podgórskich i górach przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. do 0 st., na wybrzeżu około 2 st., a w rejonach podgórskich od -6 st. do -4 st. Wiatr umiarkowany, później słaby, północno-zachodni. W górach początkowo porywy wiatru do 80 km/h.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami słabe przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu. Po południu gdzieniegdzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 4 st. do 8 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo mokrego śniegu. Możliwe burze. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu, okresami śniegu z deszczem. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, zachodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Możliwe burze. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj