W kraju ciepło.
Okresami przelotne opady deszczu

Polska jest w klinie wyżowym związanym z wyżem znad Morza Śródziemnego. W ciągu dnia na zachodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa związana z niżem nad Morzem Norweskim. Z południowego zachodu napływa ciepła, polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu, zanikające od zachodu.

Temperatura maksymalna od 11-13 st C na krańcach północnych do 17 st C miejscami na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl